Błyśnij jakością i zaskocz konkurencję!

/

Jeśli zapoznamy się z ofertą dyskontów coraz częściej można zobaczyć, że mają one w sprzedaży kwiaty cięte albo też propozycje roślin doniczkowych. To pokazuje, że ten rynek mocno się obecnie zmienia.

Dyskonty najczęściej sprowadzają słabe jakościowo kwiaty i tym samym mogą nam zaoferować cenę na niskim poziomie. dlatego dążą te firmy do tego, by mieć coraz tańsze kwiaty, ale nie dbają tak o jakość, która będzie zadowalająca. Dlatego właśnie dla firm zajmujących się kwiatami obecnie rynek wygląda zupełnie inaczej. Kwiaciarnie muszą szukać pomysłów, które sprawią, że będzie można jakość z tymi dyskontami konkurować i walczyć o klientów. Jeśli właściciele kwiaciarni nie doceniają swoich możliwości najczęściej będą niestety starli się konkurować ceną. Nie mają jednak w takim przypadku pomysłu na to jak można konkurować z firmami w inny sposób i to najczęściej duży problem dla nich.

Florysta, który będzie pewny siebie i będzie miał dobry pomysł będzie mógł nieco inaczej konkurować i w ten sposób pokaże na co go stać. W takiej sytuacji nie będzie musiał konkurować ceną ponieważ jakość usług i inwencja sprawi, że to stanie się czynnikiem zachęcającym klientów. Trzeba im zagwarantować zawsze doskonałą obsługę i serwis na bardzo wysokim poziomie. konieczne będzie także dopasowanie się do tego jak funkcjonuje rynek co również będzie miało duże znaczenie. W kwiaciarni mogą tak naprawdę pojawiać się różni klienci i to naszym zadaniem będzie odpowiedź skutecznie na te różne oczekiwania jakie mogą się pojawiać.

Kluczowy element to stworzenie takich propozycji, w ramach których dosłownie każdy klient będzie mógł coś dla siebie interesującego odnaleźć. Jeśli jakaś kwiaciarnia będzie chciała długofalowo się rozwijać to właśnie konkurowanie wartością i jakością będzie najlepsze. w ten sposób będzie można na stałe budować sobie silną pozycję. Konkurowanie ceną na dłuższy okres czasu nie przyniesie efektu, ponieważ nie będzie to sposób dla firmy wydajny i nie ma szans, że firma w ten sposób będzie dobrze zarabiać.

Jeśli mamy dobre pomysły to warto dbać o to, by w miarę możliwości konkurować właśnie inwencją i jakością wszystkich usług. W ten sposób można sobie budować taką pozycję, która sprawi, że zawsze będziemy oceniani pozytywnie. Konkurowanie wartością musi się wiązać z tym, że kwiaciarnia będzie chciała oczywiście odpowiednio dbać o klientów. Musimy myśleć o tym, by coś przygotować dla tych klientów, którzy już od dawna się u nas pojawiają i z tych usług korzystają. To bardzo ważne, by takie osoby przy sobie zatrzymywać a nie zawsze będzie to takie proste. można szukać korzyści, które sprawią, że klient będzie zawsze korzystnie na nas patrzył.

Można także starać się o przygotowanie takiej oferty, że zawsze będziemy w stanie skutecznie odczytać potrzeby klientów i następnie zaoferowanie czegoś odpowiedniego stanie się zdecydowanie łatwiejsze. warto to wykorzystywać i dbać o te propozycje, które dla klientów będziemy mieli, tak by chętnie do nas wracali i znów korzystali z naszej oferty.