Czy mogę zostać osobą produkującą kwiaty?
Tak naprawdę może to robić każdy z nas. Idąc dalej, jeśli tylko zechcemy, każdy z nas może zostać każdym. Wszystko zależy oczywiście od naszych chęci. To właśnie owe chcenie jest w tym wypadku najważniejsze. Niektórzy mogą powiedzieć, że nie dysponują ziemią, na której mogliby kwiaty produkować. Na takie stwierdzenie można odpowiedzieć pytaniem o posiadanie okien. Roślinom do życia potrzebne jest słońce. To właśnie pod jego wpływem zachodzi proces fotosyntezy.
O tym wie chyba jednak każdy z nas. Do tego wskazać można gatunki roślin, które nadają się do uprawy jedynie w pomieszczeniach zamkniętych. Wystarczy własny dom oraz parapet. Można oczywiście postawić na profesjonalną szklarnię, ale z tym rozwiązaniem nie warto się rozpędzać. Są to bowiem niemałe koszty oraz naprawdę mnóstwo pracy. Wyjątkiem są oczywiście sytuacje, kiedy wiemy co robimy. Wówczas nawet budowa szklarni nie będzie stanowiła żadnej przeszkody.
Wróćmy jednak do naszego początkowego pytania: czy mogę zostać producentem kwiatów?
Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć kolejnym pytaniem: czy kwiaty stanowią w twoim życiu jakąś przeszkodę.
Czy w ogóle dostrzegasz je w swoim życiu?
Jeżeli nie stanowią dla ciebie żadnej przeszkody, a jednocześnie jesteś wrażliwy na ich piękno, to jest to doskonały początek. Oznacza to bowiem, że ich zapach nie wpływa na ciebie źle, że nie denerwuje cię ich delikatność oraz nieustanna troska o to, aby wyglądały dobrze. Znaczy to także, że nie będzie stanowiło problemu poszukiwanie informacji na temat pielęgnacji storczyków. Niektórzy zadają w tym miejscu pytanie czy w ogóle będzie mi się chciało nimi zajmować. Wystarczy jednak dowiedzieć się ile za storczyka można dostać, aby chęci się znalazły.
Hodowla jedwabników
Jedwabniki to rośliny z jednej strony pełne delikatności, a z drugiej bardzo silne. To rośliny tajemnicze i naprawdę piękne. Nie chodzi w tym miejscu jednak o wymienianie oksymoronów. Chcę jednak podkreślić, że produkcją kwiatów może zajmować się każdy. Wszystko zależy jedynie od naszych chęci. Tyczy się to nawet tych osób, które nie dysponują pokaźną działką. Wystarczy w produkcję włożyć trochę serca, postawić na odpowiednio rzadkie gatunki, aby hodowla się opłacała.
Jak zacząć?
Znane przysłowie mówi, że co zasiejesz, to zbierzesz. Bez wątpienia trzeba zacząć od określenia swoich priorytetów, czyli tego, na czym nam zależy. Koniecznie trzeba sprawdzić jaką sumą gotówki dysponujemy oraz zastanowić się nad tym, na co zamierzamy ją wydać. Dobrym początkiem jest kurs, który ukierunkuje predyspozycje, które już posiadamy. Można zająć się na przykład hodowlą drzew oraz krzewów. Doskonale w tym wypadku sprawdzają się doniczki.
Sadzonki sprzedajemy wówczas, gdy osiągną rozmiar około dziesięciu – piętnastu centymetrów. Warto jednak wiedzieć, że wbrew obiegowej opinii wyhodowanie sadzonki drzewka wcale nie jest proste. Bardzo dużo sadzonek zamiera jeszcze zanim trafią do sprzedaży. Decydując się na uprawę roślin, trzeba wiedzieć, że niezbędna jest solidna doza cierpliwości i samozaparcia. Tylko bowiem wówczas są szanse na to, że z nasion uzyska się piękne okazy, które ktoś będzie chciał kupić.